Reklama
Reklama

3 tipy „na ráno“, ktoré Vám môžu pomôcť s chudnutím, aha!

tipy na ranajky

Čo urobiť hneď po prebudení, keď chudnete a chcete si “to celé” urýchliť? Sú tu 3 tipy, vďaka ktorým môžete ešte lepšie naštartovať svoje telo a tým podporiť aj svoje chudnutie urýchliť… Tieto tipy sú jednoduché a zároveň majú úžasný vplyv na Vaše telo, trávenie a aj chudnutie.

Raňajky sú veľmi dôležité jedlo, pretože vďaka raňajkám a správnemu “rozbehnutiu dňa” si viete chudnutie urýchliť. Čo však jesť, čo robiť, čo piť, aby moje chudnutie bolo rýchlejšie? Vďaka týmto bodom sa celý tento proces dá urýchliť, ale nesmiete zabudnúť, že základom každého úspešného a hlavne zdravého schudnutia je správne stravovanie, dostatočný pitný režim a tiež pohybová aktivita. Ideme na to…

Bielkoviny na raňajky

Raňajky sú základom každého dňa, ak sa zvolí vhodné jedlo, tak trávenie bude fungovať na 100 %.

zdravé desiata - jogurt s granolou a malinami v pohári

Na raňajky je ideálne prijať jedlo s vyšším obsahom bielkovín a nie so sacharidovým základom. Na raňajky si môžete pripravovať rôzne koktaily (mlieko, čerstvé ovocie, orechy, semienka), jogurt s ovsenými vločkami, kokosom, kakaom, mletou škoricou, čerstvým ovocím, tvaroh s orechmi, semienkami, čerstvým ovocím, omeletu z dvoch vajíčok so syrom a čerstvou zeleninou, obloženú misu zo šunky, syrom, vareným vajíčkom a čerstvou zeleninou. Ak nepotrebujete pečivo na raňajky, je to pre Vás výhoda, pretože pečivo slúži iba ako „umelé“ zasýtenie žalúdka ale má vyššiu energetickú hodnotu. Skúste raňajky kombinovať bez pečiva, dá sa najesť aj z toho, budete mať plnohodnotnejšie potraviny, viac bielkovín a menej sacharidov.

Čierny čaj, zelený čaj alebo káva

Ak ste kávičkár a vyhovuje Vám to, tak prečo nie? Káva, samozrejme bez cukru štartuje trávenie, vyprázdňovanie a aj myseľ.

káva v salke

Kávu skúste piť bez cukru, káva sama o sebe má určitú energetickú hodnotu a keď si do nej pridáte ešte cukor, tak rozhádžete svoj glykemický index a to je potom začarovaný kruh sladkého. Čierny čaj má trochu viac kofeínu a psychoaktívnych látok ako zelený čaj, takže ak sa chcete viac povzbudiť a nie ste kávičkar, tak si dajte čierny čaj (sypaný). Zelený čaj je jemný plný antioxidantov a dokáže podporiť aj trávenie, opäť bez cukru.

Voda s citrónovou šťavou

Citrónová voda na lačný žalúdok je skutočným „zázrakom“ naštartuje trávenie, vyprázdňovanie, vylučovanie, odkyslí organizmus a je to veľmi dobrým základom každého rána.

voda s citronom

Ak pijete najprv kávu, tak po nej si dajte 2 – 2,5 deci vody s citrónovou šťavou (maximálne polovica citrónu). Všetko treba robiť s mierou, áno citrónová voda je zdravá, ale nepite ju celý deň. Naše trávenie potrebuje rovnováhu a preto doňho stále nemôžete pridávať kyselinu askorbovú. Citrónovú vodu pite 1 – 2 krát za deň po 2 – 2,5 deci pred hlavným jedlom (raňajky, obed alebo večera) a budete sa zaručene cítiť lepšie a Vaše chudnutie môže byť rýchlejšie.

Chudnutie so zapojením týchto bodov je určite jednoduchšie, ale nezabúdajte, že základom úspešného chudnutia je strava a tiež pohybová aktivita. Tieto body sú iba pomôckou a nie zaručeným zázrakom.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme