Reklama
Reklama

3 recepty na light zemiakové šaláty vhodné pri chudnutí.

zemiakový šalát recepty chudnutie

Či si urobíte niektorý z týchto 3 šalátov počas vianočných sviatkov, alebo iných príležitostí, tak tieto zemiakové šaláty sú ľahšími variantmi klasických majonézových šalátov. Počas chudnutia sú tieto šaláty vhodnými alternatívami klasického majonézového šalátu. Pridajte si ku nim chudé mäso alebo rybu a slávnostný obed alebo večera sú na svete.

1. Recept na zemiakový šalát s reďkovkou

Týmto netradičným zemiakovým šalátom môžete spestriť vianočnú večeru a zároveň ušetriť kopec kalórii… Vyskúšajte tento šalátik ku rybe alebo ľahšiemu mäsu a máte výnimočnú večeru ako „vyšitú“.

zemiakový šalát s reďkovkami a uhorkami

Potrebujete: 500 g zemiakov, 250 g reďkovky, 1 jarnú cibuľku, 2 varené vajíčka (môžu a nemusia byť), 1 deci bieleho jogurtu, čerstvú petržlenovú vňať, soľ a čierne mleté korenie.

Zemiaky uvarte v šupke, nechajte vychladnúť a potom ošúpte. Do väčšej misky ich pretlačte, pridajte pokrájané reďkovky na krúžky, jarnú cibuľku na drobno, pretlačené varené vajíčka, biely jogurt, soľ, čierne korenie a na koniec čerstvú petržlenovú vňať. Šalát dôkladne premiešajte a dajte do chladničky na pár hodín, aby sa chute spojili.

2. Recept na light zemiakový šalát

Tento zemiakový šalát sa najviac podobá na klasický vianočný zemiakový šalát, ale je ľahší, pretože obsahuje iba minimum majonézy a aj to zo sóje, ktorá je bez cholesterolu. Urobte si tento zemiakový šalát ku rybe a na Vianoce ste vybavený!

zemiakový šalát s varenými vajcami na čiernom tanieri

Potrebujete: 1 kg zemiaky, 3 varené vajíčka, kyslá uhorka, sterilizovaný hrášok a mrkva, 1 malá cibuľa, 250 g bieleho jogurtu, 3 PL sójovej majonézy, morská soľ, čierne korenie, 1 PL plnotučnej horčice.

Uvarené zemiaky a vajíčka ošúpte a pretlačte do väčšej misy. Pridajte na drobno pokrájanú kyslú uhorku, cibuľu, mrkvu, hrášok, biely jogurt, sójovú majonézu, soľ, čierne korenie, horčicu a dôkladne premiešajte. Ak sa Vám bude šalát zdať hustý pridajte viac bieleho jogurtu. Potom tento šalát dajte na pár hodín do chladničky, ideálne na celú noc.

3. Recept na ľahký zemiakový šalát bez vajíčka

Ak chcete úplne ľahký šalát, tak z týchto troch receptov je tento najjednoduchší a najľahší. Tento šalát si môžete dať na obed alebo na večeru.

zemiakový šalát z červených zemiakov, celer, červenej cibule a čerstvých bylín v bielej miske

Potrebujete: 500 g zemiakov, šalátovú uhorku, 1 ČL dijónsku horčicu, 200 g kyslej smotany, 3 PL čerstvej žeruchy, mleté čierne korenie a morská soľ.

Uvarené zemiaky očistite od šupky a pretlačte do misy. Šalátovú uhorku očistite, umyte a pokrájajte na menšie kocky. Do misy dajte pretlačené zemiaky, uhorku, kyslú smotanu, horčicu, umytú žeruchu, soľ, mleté čierne korenie a dobre premiešajte. Tento šalát dajte do chladničky.

Ak si robíte starosti s tým čím je najlepšie soliť, tak kliknite sem a dozviete sa, či je lepšia klasická soľ, himalájska alebo morská.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme