Reklama

Tieto zmrzliny môžete (výnimočne) jesť pri chudnutí. 3 recepty na domácu zmrzlinu.

cokoladovo-vanilkova zmrzlina

Ak práve chudnete a máte chuť na zmrzlinu, tak nemusíte zúfať… Určite si zmrzlinu nekupujte, bude tam viac tuku a sacharidov. Vyrobte si svoju domácu zmrzlinu, je to rýchle a pohodlné! Sú tu 3 recepty na domáce zmrzliny, ktoré si môžete vylepšiť aj o Váš práškový proteín a tak zvýšite príjem  bielkovín.

TIP

V týchto receptoch môžete používať živočíšne mliečne produkty, ale aj rastlinné, upravovať si druhy ovocia či ochutiť ich mletými orieškami. Fantázii sa medze nekladú, prispôsobte si tieto recepty, podľa svojej chuti.

Recept na proteínovo-banánovú zmrzlinu

Tento recept je na výbornú a výživnú zmrzlinu, vďaka ktorej prijmete rýchle, zdravé sacharidy a aj vyšší pomer bielkovín.

domaca zmrzlina s bananom

Potrebujete: 3 ks banány, 2 odmerky práškového proteínu, 0,5 – 1 deci mlieka (rastlinné alebo živočíšne).

Banány rozmixujte na kašu a dajte na hodinu do mrazničky. Potom ku banánu pridajte proteín, trochu mlieka a opäť rozmixujte na hladkú hmotu, mliekom si korigujte hustotu zmrzliny. Do hmoty si podľa svojej chuti môžete pridať kokos, mletú škoricu, kakao alebo mleté orechy. Potom hmotu dajte do nádobky a dajte zamraziť.

Recept na super čokoládovú zmrzlinu

Čokoládová zmrzlina je snáď tá najchutnejšia! S touto zmrzlinou uspejete snáď u každého.

domaca cokoladova zmrzlina

Potrebujete: 4 ks banány, 1 PL nutely, 1 PL kakaa, 1 deci mlieka, štipka vanilky alebo mletej škorice.

Očistené banány pokrájajte na kolieska a dajte na pol hodinu do mrazničky. Potom ku banánom pridajte nutelu, kakao, mlieko, škoricu alebo vanilku a celú hmotu dôkladne rozmixujte. Potom túto hmotu rozlejte do nádobiek a dajte do mrazničky.

Recept na tvarohovú zmrzlinu s jahodami

Jahody a tvaroh sú úžasná kombinácia, ktorá nesklame v žiadnej forme. Pripravte si túto vynikajúcu zmrzlinu a ulahodíte tak chuťovým bunkám.

domaca jahodova zmrzlina

Potrebujete: 500 g odtučneného tvarohu, 250 g jahôd, 150 g bieleho jogurtu, 0,5 – 1 deci mlieka (ak bude treba).

Tvaroh a biely jogurt rozmixujte na hladkú a vláčnu hmotu. Potom do nej prisypte umyté čerstvé jahody a tiež mixujte. Ak bude hmota príliš hustá, tak prilejte trochu mlieka na zriedenie (rastlinné alebo živočíšne). Potom túto hmotu rozlejte do vhodnej nádoby a dajte zamraziť na pár hodín do mrazničky.

Kliknite sem a nájdete tu 4 recepty na skvelé, detoxikačné a lahodné nápoje. Ananás, jablko, špenát alebo cvikla, ktorý si dáte???

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme