Reklama
Reklama

Psyllium – chudnutie bude ľahšie

Mnoho ľudí, ktorí nie sú spokojní z hmotnosťou hľadá možnosti ako si uľahčiť chudnutie. Psyllium je jedna z nich. Takže pomôže?

Čo je psyllium?

Psyllium sa získava z rastliny menom  Skorocel indický. Vzniká prečistením obalu semien tejto rastliny. Psyllium je rozpustná vláknina. V Indii sa táto rastlina využíva už 2000 rokov ako najúčinnejšia pomôcka proti hnačke a zápche. Skorocel má v porovnaní s jačmeňom a ovsom najvyšší podiel vlákniny. Podrobnosti o psylliu v článku – „Psyllium“ (www.peknetelo.eu)

Chudnutie – psyllium uľahčí chudnutie

Psyllium nám na chudnutie pomôže. Ale pozor – len vďaka psylliu neschudnete. Je to len taký pomocník. Ako nám psyllium napomôže schudnúť? Pomôže nám v troch oblastiach.

  1. Psyllium pomáha čistiť črevá, viaže na seba odpadové látky a tým pomáha organizmu lepšie fungovať, čo sa pozitívne prejaví aj pri chudnutí. Ďalej mierne zlepšuje trávenie a má pozitívny vplyv na metabolizmus. A to sa pri chudnutí hodí.
  2. Dospelý človek by mal denne zjesť až 30 gramov vlákniny. To sa ale pravidelne darí málokomu. Takéto množstvo vlákniny je nesmierne dôležité aj pre správne chudnutie. Takže ďalšie malé plus pre psyllium.
  3. Vláknina ako taká, čiže aj psyllium má významný sýtiaci efekt. A navyše znižuje glykemický index jedla. Čiže na dlhšiu dobu budete sýty a navyše vďaka vláknine  – psylliu sa znížia chúťky na maškrty. A to pri chudnutí ocení asi každý.

Psyllium a chudnutie – zhodnotenie

Každopádne Vám psyllium pri chudnutí pomôže, ale nebude to ten hlavný ťahúň chudnutia. Nezabudnite na dostatočný príjem živín, bielkovín,… pravidelnú stravu, pohyb a pitný režim a potom sa Vám schudnúť určite podarí

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme