Reklama
Reklama

Prestaň neustále chudnúť a radšej schudni raz a navždy

Diéta

Chudnutie so sebou prináša mnoho prekážok, ktoré musíte prekonať. Pokiaľ sa Vám podarí s nimi zabojovať váš sen o zhodených kilách sa čoskoro stane skutočnosťou.

– Takmer každý kto sa rozhodne schudnúť, to chce čo najrýchlejšie. Problém ale nastáva, pokiaľ sa v snahe schudnúť čo najrýchlejšie, pustíte do hladovania. Vtedy je takmer isté, že sa Vám nepodarí schudnúť natrvalo. Rýchle chudnutie totiž znamená dočasne zhodené kilá. Kilá navyše ste naberali niekoľko mesiacov, prípadne rokov, preto nemôže chcieť, aby ste ich schudli zdravo za týždeň. Pokiaľ chcete schudnúť raz a navždy zabudnite  na rýchle diéty, či hladovky a radšej sa pustite  do vhodnej úpravy vášho jedálnička. Kilá budú síce ubúdať o čosi pomalšie, ale určite sa nevrátia spať.

– Pri chudnutí sa zamerajte predovšetkým na vytvorenie trvalých návykov. Nechcite všetko zmeniť súčasne, pretože by sa ľahko mohlo stať, že na chudnutie rezignujete, preto si na nové veci radšej zvykajte postupne. Na vytvorenie návyku pri chudnutí je potrebný určitý čas, pokiaľ teda vydržíte dostatočne dlho, stanú sa tieto zmeny trvalou súčasťou vášho života, bez toho aby ste sa museli obmedzovať. Chce to len pevnú vôľu a dostatok motivácie niečo vo svojom živote zmeniť. Zabudnite na to, že už počas chudnutia sa budete tešiť na to ako sa vrátite k pôvodným návykom. Takto to nefunguje, pretože práve tie pôvodné návyky Vám spôsobili nadváhu, s ktorou bojujete.

– Pri chudnutí sa naučte čítať energetické hodnoty na obaloch výrobkov, ktoré kupujete. Na začiatku to bude možno problém z časového hľadiska, samozrejme takto pri nakupovaní strávite viac času, ale po zorientovaní sa Vám tento čas vráti v ušetrení kalóriách. Určite pre Vás nie je novinkou, že rovnako vyzerajúce potraviny môžu mať rozdielne energetické hodnoty. Pri správnom výbere môžete celkom pohodlne ušetriť prijaté kalórie a chudnutie bude pre Vás opäť o niečo jednoduchšie. Dávajte tiež pozor na prijaté kalórie vo forme nápojov. Sladené nápoje, sladená káva – to všetko sú prázdne kalórie, ktoré Vás nezasýtia, ale výrazne zvyšujú váš kalorický príjem

Pokiaľ sa pri chudnutí zameriate na postupnú zmenu návykov, nebudete mať pocit, že držíte nejakú diétu – nebudete pri chudnutí v strese. Jeden z hlavných návykov je prirodzený záujem o to, čo jete. Ak sa naučíte automaticky sledovať, čo kupujete, uľahčí Vám to chudnutie. Potom stačí pridať cielený pohyb, nezabudnúť na pitný režim a na kľud (nestresovať sa z chudnutia) a výsledky nenechajú na seba dlho čakať.

Prestaň neustále chudnúť a radšej schudni

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Pozrite si program na chudnutie, v ktorom Vám okrem schudnutia pomôžeme vytvoriť si správne návyky.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme