Reklama
Reklama

Pekné telo resp. štíhla postava

žena - ideálna váha

Štíhla postava. Chcete ju? Zabojujte o ňu! Dodržte pár krokov a výsledkom bude pekné telo resp. pekná postava. A vy budete nielen šťastnejší, ale budete mať i vyššie sebavedomie a uznanie okolia. A to poteší každého, však? Či už chcete schudnúť 5, 10, 20 alebo viac kíl, dokážete to, ale naozaj musíte chcieť. Nestačí len snívať, ale treba urobiť prvý krok a začať – výsledok sa určite dostaví. Takže sa stačí sústrediť na nasledujúce kroky a pomaly ich uviesť do praxe, aby ste už po pár týždňoch, resp. mesiacoch dosiahli svoj cieľ.

1. Pevná vôľa – máte pocit, že ju nemáte? To je normálne, každý človek s nejakými kilami navyše si to myslí. Väčšinou je problém v tom, že od seba príliš očakávajú. Preto je pri chudnutí dôležitá postupnosť. Nesnažte sa zmeniť všetko naraz. Robte postupné kroky. Keď si osvojíte jednu zmenu pridajte ďalšiu, atď. Časom vás to začne baviť a podarí sa Vám nielen schudnúť, ale i váhu si udržať. Výsledkom bude Vaše pekné telo. Napr. 1. týždeň zlepšite svoj pitný režim a znížte príjem kalórií o 10%. 2. týždeň pridajte aspoň jeden krát pohyb a nahraďte jedno jedlo (napr. olovrant) zeleninou, 3.týždeň…….. Na začiatku budete chudnúť pomalšie ale aj tu platí, že pomaly ďalej zájdeš.

2. Strava a metabolizmus – Bielkoviny, sacharidy, tuky a živiny sú pri chudnutí pre telo nevyhnutné v správnom pomere a množstve. Postupne sa vzdelávajte a dávajte do praxe vaše poznatky. Pokiaľ máte vedomosti, tak účinnejšie schudnete. Napr. vedeli ste, že ak nepríjmate dostatok bielkovín, tak vaša svalová hmota sa zmenšuje, čo spomalí metabolizmus, zhorší imunitu a pokazí Vám chudnutie. Príkladov by sme mohli napísať desiatky, preto Vaše vedomosti sú dôležité ak chcete schudnúť a mať peknú resp. štíhlu postavu.

3. Pravidelnosť stravy a pekná postava – pokiaľ si myslíte, že čím menej budete jesť tým viac schudnete, tak to nie je pravda. Ak chcete pekné telo, musíte jesť pravidelne. To znamená cca každé tri hodiny. A nezabúdajte na glykemický index potravín. Pokiaľ si vyberáte jedlá so správnym glykemickým indexom, tak dokážete potlačiť Vaše chúťky (viac v článku – glykemický index potravín). Ale opäť tu platí, že úspešné chudnutie je o vedomostiach.

4. Mám chudnúť sám/a alebo pod vedením trénera – Každá z týchto možností má nielen výhody ale aj nevýhody. Pokiaľ chudnete sám/a, tak určite ušetríte nejaké peniaze, ale ľahko sa môže stať, že neuspejete, pretože budete robiť chyby. To Vám spomalí chudnutie a v konečnom dôsledku Vás to môže znechutiť a chudnutie vzdáte. Chudnutie s trénerom má výhody v tom, že chudnete správne, to znamená efektívnejšie a rýchlejšie. Ďalej to pomáha udržať Vašu motiváciu, pretože pokiaľ Vás niekto vedie, cítite určitú zodpovednosť a viac sa snažíte. Nevýhoda je, že si zato zaplatíte. Takže konečné rozhodnutie je len na Vás.

5. Ak chcete peknú postavu vyvarujte sa základným chybám – spomenieme iba pár. Napríklad, ak sa spoliehate na nejaké zázračné tabletky, zabudnite na úspech. Alebo ak chcete schudnúť držaním jednostrannej diéty, taktiež zabudnite na úspech. Pokiaľ chcete schudnúť masívnym cvičením a pritom podceníte výživu a regeneráciu, tiež z dlhodobého hľadiska neuspejete……..

Štíhla postava je dosiahnuteľný cieľ, ale vyžaduje pár zmien vo vašom živote. Nemusia byť drastické, ale musia byť správne cielené a určite uspejete. Výsledkom môže byť pekná postava, ktorú Vám veľa ľudí bude závidieť. Ale bude zaslúžená!

PS: „Ak chcete to, čo nemáte, musíte robiť veci, ktoré teraz nerobíte!“

Váš tím chudnutie.peknetelo.eu

Určite si prečítajte:

plán na chudnutie
Chudnutie ako? Základom úspechu je dobrý plán na chudnutie. Pokiaľ ho nemáte, tak natrvalo neschudnete.

program na chudnutie
1. Chcete konečne schudnúť a lepšie vyzerať?
2. Chcete si zlepšiť sebavedomie a zvýšiť obdiv druhých?
3. Chcete schudnúť bez jojo efektu?

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme