Reklama

3 fakty, ktorým pri chudnutí neverte…

3 fakty pri chudnuti

O chudnutí čo ako robiť, čo jesť, čo piť a ako cvičiť sa toho píše mnoho, ale čo si z toho vybrať, aby sa mi to konečne podarilo??? Je tu pár jednoduchých rád čomu a prečo neveriť, pretože ak toto bezhlavo zapojíte do svojho chudnutia, tak efekt aj napriek veľkej snahe nemusí prísť.

Trvalé chudnutie nie je nikdy iba o jednotlivej veci, trvalé a zdravé chudnutie je vždy súhra viacerých bodov, ktoré keď nevhodne zvolíte, tak pravdepodobne schudnete len na veľmi krátku dobu a potom príde klasika jojo-efekt. Vyhnite sa tomuto nezdaru.

Veľa cvič, veľa schudneš

Tento vzorec by samozrejme platil iba ak máte dostatok času a dokonale vyladené stravovanie s pitným režimom. Je nezmysel naplno sa vrhnúť do cvičenia, pokiaľ nemáte kvalitné stravovanie s dobrým množstvom bielkovín a sacharidov. Skúste si najprv dať do poriadku jedlo a pitie a až potom zvoľte vhodné cvičenie, ktoré Vás bude baviť a budete mať naň pravidelne čas.

Nejsť žiadnu múku a produkty z nej

Konzumácia pečiva a múčnych jedál je pri chudnutí obmedzená, pretože múčne jedlá majú vyššiu energetickú hodnotu a rozklad sacharidov z nich trvá dlhší čas, ako z klasických potravín (ovocie, zelenina, ryža, mäso, mliečne produkty…). Preferujte počas chudnutia tmavé pečivo, pretože má vyššiu nutričnú hodnotu a iba po jednom kúsku na raňajky. Počas dňa a hlavne večer sa konzumácii pečiva vyhnite, zvoľte radšej iné plnohodnotné jedlá ako zemiaky so zeleninou, ryžové jedlá, cestovina so zeleninou syrom, obložené misy z vajíčok, zeleniny, šunky, syru, chudé druhy mäsa, bulgur, amarant, mliečne jedlá, ovocné jedlá a rôzne ďalšie v rôznych kombináciách. Vyhnite sa konzumácii nie len pečiva počas dňa, ale aj halušiek, lokší, knedlíkov.

Prestať piť kávu

Prestať piť kávu počas chudnutia má význam, aj to len malý, iba ak ju pijete s cukrom alebo so šľahačkou, prečo? Ak pijete 1 – 3 kávy za deň, bez cukru a ideálne aj bez mlieka, tak si akurát zbystríte pozornosť, naštartujete trávenie, vylučovanie a vyprázdňovanie, ale kalórii v nej aj tak nie je veľa, takže z tohto hľadiska je to bezpredmetné. Ak pijete 3 kávy za deň s lyžicou cukru a podobne, tak má význam dať preč cukor, aby ste si zbytočne nerozhádzali svoj glykemický index. Ak pijete nejaké iné druhy kávy ako je espresso, tak potom tiež prejdite na espresso. Espresso je ten najzdravší variant kávy. Keď pijete 5 – 7 káv za deň, tak je tiež ideálne prejsť na počet 1 – 3. Teda prestať piť kávu počas chudnutia nemá veľký význam, pokiaľ Vám neohrozuje zdravie.

Chudnutie je súhrn mnohých faktorov ale tieto body nemusíte tak presne a poctivo vôbec dodržať… Chudnutie nemusí a nemalo by byť drastické.

Share Button
3 fakty, ktorým pri chudnutí neverte…
Ohodnoťte

Práve začíname a ver, že „SPOLU TO DÁME“ - pridaj sa do FB skupiny. Získaš inšpiráciu, rady, tipy a riešenia pre krajšiu postavu a zdravšie telo na základe našich 15 ročných skúseností!

Facebook skupina - Spolu to dame

Verzia stránky Klasická | Mobilná