Reklama
Reklama

3 fakty, ktorým pri chudnutí neverte.

3 fakty pri chudnuti

O chudnutí sa toho píše mnoho: čo a ako robiť, čo jesť, čo piť a ako cvičiť, ale čo si z toho vybrať, aby sa mi to konečne podarilo? Je tu pár jednoduchých rád čomu a prečo neveriť, pretože ak toto bezhlavo zapojíte do svojho chudnutia, tak efekt aj napriek veľkej snahe nemusí prísť.

Trvalé chudnutie nie je nikdy iba o jednotlivej veci, trvalé a zdravé chudnutie je vždy súhra viacerých bodov, ktoré keď nevhodne zvolíte, tak pravdepodobne schudnete len na veľmi krátku dobu a potom príde klasika jojo-efekt. Vyhnite sa tomuto nezdaru.

1. Veľa cvič, veľa schudneš

Tento vzorec by samozrejme platil, iba ak máte dostatok času a dokonale vyladené stravovanie s pitným režimom.

chudnutie mlady muz a zena v sportovom obleceni zdvihaju cinky

Je nezmysel naplno sa vrhnúť do cvičenia, pokiaľ nemáte kvalitné stravovanie s dobrým množstvom bielkovín a sacharidov. Skúste si najprv dať do poriadku jedlo a pitie a až potom zvoľte vhodné cvičenie, ktoré Vás bude baviť a budete mať naň pravidelne čas.

2. Nejesť žiadnu múku a produkty z nej

Konzumácia pečiva a múčnych jedál je pri chudnutí obmedzená, pretože múčne jedlá majú vyššiu energetickú hodnotu a rozklad sacharidov z nich trvá dlhší čas, ako z klasických potravín (ovocie, zelenina, ryža, mäso, mliečne produkty…).

chudnutie pecivo

Preferujte počas chudnutia tmavé pečivo, pretože má vyššiu nutričnú hodnotu a iba po jednom kúsku na raňajky. Počas dňa a hlavne večer sa konzumácii pečiva vyhnite, zvoľte radšej iné plnohodnotné jedlá ako zemiaky so zeleninou, ryžové jedlá, cestovina so zeleninou syrom, obložené misy z vajíčok, zeleniny, šunky, syru, chudé druhy mäsa, bulgur, amarant, mliečne jedlá, ovocné jedlá a rôzne ďalšie v rôznych kombináciách. Vyhnite sa konzumácii nie len pečiva počas dňa, ale aj halušiek, lokší, knedlíkov.

3. Prestať piť kávu

Prestať piť kávu počas chudnutia má význam, aj to len malý, iba ak ju pijete s cukrom alebo so šľahačkou, prečo?

prazena kava salka

Ak pijete 1 – 3 kávy za deň, bez cukru a ideálne aj bez mlieka, tak si akurát zbystríte pozornosť, naštartujete trávenie, vylučovanie a vyprázdňovanie, ale kalórii v nej aj tak nie je veľa, takže z tohto hľadiska je to bezpredmetné. Ak pijete 3 kávy za deň s lyžicou cukru a podobne, tak má význam dať preč cukor, aby ste si zbytočne nerozhádzali svoj glykemický index. Ak pijete nejaké iné druhy kávy ako je espresso, tak potom tiež prejdite na espresso. Espresso je ten najzdravší variant kávy. Keď pijete 5 – 7 káv za deň, tak je tiež ideálne prejsť na počet 1 – 3. Teda prestať piť kávu počas chudnutia nemá veľký význam, pokiaľ Vám neohrozuje zdravie.

Chudnutie je súhrn mnohých faktorov… Chudnutie nemusí a nemalo by byť drastické. Kliknite sem a dozviete sa niečo viac, ako chudnúť lete…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme