Reklama
Reklama

Hromadenie tukov v tele – aký máte typ postavy?

tučný muž je fastfood

Hromadenie tukov v tele – aký máte typ postavy?

Prečo sa práve vo vašom tele hromadí tuk? Aký máte typ postavy? Je Vaším cieľom úspešné chudnutie?

Každý z nás máme v tele určitý počet tukových buniek. Toto množstvo je  pevne stanovené a či chcete alebo nie, v dospelosti už nedokážete znížiť počet tukových buniek.

Pokiaľ máte nadváhu, problém je v tom, že v tukových bunkách sa hromadí veľké množstvo tukov a odpadových látok. Pri chudnutí je teda dôležité zbaviť sa tohto prebytočného tuku, a odpadových látok.

Existujú tri základné typy postáv z hľadiska hromadenia prebytočného tuku:

1.     Hruška – pri tomto type postavy sa tuk hromadí predovšetkým v dolnej časti tela, na bokoch a stehnách. Pri tomto type nadváhy sa často vyskytujú ženské problémy. Je načase naštartovať chudnutie

2.     Jablko – pri tomto type postavy sa tuk hromadí predovšetkým v hornej časti tela, v okolí brucha. Tento typ nadváhy je zo zdravotného hľadiska najnebezpečnejší, pretože najviac ohrozuje srdcovo cievny systém. Začnite chudnúť ešte dnes!!!

3.     Valec – pri tomto type postavy sa tuk hromadí rovnomerne v celej časti tela. Pri chudnutí sa z celého tela chudne rovnomerne.

Partie, kde sa hromadí tuk, bývajú často ovplyvnené genetikou. Ale za to, že práve vy máte nadváhu nemôže genetika, pretože vy sami rozhodujete o tom čo a kedy dáte do úst.  Často býva problém so zdedenými stravovacími návykmi a so zdedenou kuchyňou a nie so zdedenou nadváhou.

Pokiaľ chcete úspešne schudnúť musíte zabudnúť na výhovorky, a pustiť sa do postupnej zmeny Vášho životného štýlu. Chudnutie nie je o žiadnych nárazových diétach s jojo efektom, ale o trvalých zmenách Vášho stravovania. Pokiaľ ste v minulosti držali diéty pravdepodobne máte spomalený metabolizmus, čiže zo začiatku budete chudnúť pomalšie.  Nebuďte teda prekvapený, pretože najskôr musíte opäť naštartovať metabolizmu, a potom budete chudnúť. Nechcite ale schudnúť príliš rýchlo. Zdravo chudnete vtedy keď za mesiac schudnete cca 2-4 kg.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme