Herbalife
Herbalife

Bielkovinová diéta – proteínová diéta na chudnutie

napoj-na-chudnutie

Bielkovinová diéta, resp. proteínová diéta na chudnutie je nesmierne populárna a so spoločnosťami ponúkajúcimi proteínovú diétu v rôznych formách  sa akoby vrece roztrhlo. Bude to tým, že je účinná, ale… Táto diéta je založená na princípe zvýšeného príjmu bielkovín.  Ak chcete schudnúť, je to jedna z možností na chudnutie, ale nesmiete zanedbať pohyb a dostatočný príjem živín.

Bielkovinová diéta, resp. proteínová diéta na chudnutie spôsobí vo Vašom tele dodatočné spaľovanie tukov. Bielkoviny – proteíny sú charakteristické tým, že strava, ktorá ich obsahuje má väčšinou nízky alebo stredný glykemický index, čo pri chudnutí zabráni chúťkam na sladkosti a maškrty a navyše jedlá z vyšším obsahom bielkovín Vás zasýtia na dlhšiu dobu. Na druhej strane zvýšený príjem bielkovín (najmä živočíšnych) spôsobí Vášmu telu určité problémy. Takže opatrne!

Pokiaľ si ale proteínovú diétu vhodne prispôsobíte a pridáte aj správny pohyb, tak bielkovinová diéta, resp. proteínová diéta bude účinnejšia a efektívnejšia, pretože eliminujete možné riziká a navyše si vhodným pohybom výrazne skvalitníte svalovú hmotu, čo sa prejaví zrýchleným metabolizmom a vďaka tomu aj väčším množstvom spálených kalórií.

Vedeli ste, že bielkovinová diéta tvorí základ pre ďalšie veľmi populárne diéty? Hádam najpopulárnejšia Dukanova diéta si tiež prevažne zakladá na bielkovinách a taktiež Ketodieta (diéta súčasnej doby) je založená na bielkovinách. Porovnajte si ich, môže to byť pre Vás dobrá inšpirácia.

Bielkovinová (proteínová) diéta – jedálniček

Súčasťou Vášho jedálnička by malo byť: chudé mäso – hydina, hovädzie mäso, ryby, nízkotučné mliečne výrobky ako syry, jogurty, mlieko,.. ďalej strukoviny – sója, hrach, fazuľa šošovica.

Je potrebné dbať na dostatok živín, a preto je vhodné pomôcť si vhodnými výživovo proteínovými kokteilmi  a nezabúdať na dostatočnú konzumáciu zeleniny a ovocia

večera - losos so zeleninou a zemiakomAk chcete schudnúť, tak denne by ste mali zjesť cca 1-1,5 gramu bielkovín – proteínov na každý kilogram hmotnosti. Ak napr. vážite 80 kíl, tak denne by ste mali zjesť 80 až 120 gramov bielkovín. Pričom by ste mali jesť aspoň 4 krát denne a Váš denný príjem kalórií znížte aspoň o 500.

Je zrejmé, že presný jedálniček, ktorý je ideálny pre každého neexistuje. To platí aj pre bielkovinovú, resp. proteínovú diétu. Pri jedálničku je treba zohľadniť najmä Vašu váhu, ale aj vek a zdravie. Pre inšpiráciu si ale prečítajte 2 dňový jedálniček

Proteínová diéta – Jedálniček 1. deň

 • Raňajky: Nízkotučný tvaroh a jeden kus ovocia
 • Desiata: proteínová tyčinka
 • Obed: 120 gramov kuracích pŕs, 1 kopček ryže a zeleninová obloha
 • Olovrant: 1 ks knackenbrotu, 50 gramov šunky a paradajka
 • Večera: zeleninový šalát s 50 gramov tofu

Proteínová diéta – Jedálniček 2. deň

 • Raňajky: 1 ks celozrnného pečiva, mozzarella light, paprika
 • Desiata: 1 jablko
 • Obed: hovädzí steak,  zeleninová obloha
 • Olovrant: nízkotučný jogurt
 • Večera: 2 vajíčka, knacenbrot a pohár mlieka

Bielkovinová diéta – proteínová diéta – čo nejesť

Bielkovinová diéta na chudnutie nesmie obsahovať zemiaky, sladkosti, tučné mäso, vyprážané, omáčky a ani prezreté ovocie.

Bielkovinová – proteínová diéta – koľko schudnem?

Dokážete schudnúť aj 5 kíl mesačne, ale je to individuálne. Pokiaľ pridáte aj vhodný a pravidelný pohyb, svalová hmota sa aj vďaka vyššiemu príjmu bielkovín skvalitní a tým sa “naštartuje” spaľovanie tukov.


Áno, bielkovinová diéta je účinná, ale keď si ju správne prispôsobíte svojmu telu. Chcete aj Vy úspešne schudnúť? Prečítajte si “5 minútový rýchlokurz chudnutia, upravte si bielkovinovú diétu a dotiahnite chudnutie do úspešného konca!!!


Bielkovinová diéta Vám dá nádej na schudnutie, nie je ani taká zlá ako ostatné nezmyselné diéty ale nesie so sebou aj určité riziká.

Bielkovinová – proteínová diéta riziká

Nepodceňte riziká, ktoré táto diéta so sebou prináša.

1. Veľké množstvo živočíšných bielkovín je záťaž pre Vaše trávenie, obličky, vyprázdňovanie – pri dlhodobom zvýšenom príjme najmä živočíšnych bielkovín sa tieto riziká výrazne znásobujú

2. Hrozí nedostatok živín. Pokiaľ sa zameriate najmä na zvýšený príjem bielkovín a podceníte prísun zeleniny a ovocia, telo začne mať problémy. Takže zjedzte aspoň 4 kúsky zeleniny denne

3. Nebezpečenstvo jojo efektu. Po ukončení proteínovej diéty znížite príjem bielkovín, čo bude mať na Vašu svalovú hmotu a tým aj na metabolizmus negatívny vplyv. Pokiaľ prestanete aj cvičiť, tak jojo efekt nenechá na seba dlho čakať.

Pomôže Vám pri chudnutí Podobné diéty – odlišná účinnosť
O bielkovinách Dukanova diéta
Program úspešného chudnutia Ketodiéta

Výsledná známka (hodnotenie)  – proteínová, resp. bielkovinová diéta

bielkovinova dieta - proteinova dieta

Táto diéta na chudnutie môže byť riešením Vašej nadváhy, pokiaľ ale nepodceníte negatívne vplyvy a pokúsite sa ich v maximálne možnej miere eliminovať. Pokiaľ by, zvýšený príjem bielkovín – proteínov mal ohroziť Vaše zdravie, tak sa do nej ani nepúšťajte. A nezabudnite aj na pitný režim, pri bielkovinovej diéte je nesmierne dôležitý.

Navyše zvýšený príjem bielkovín, v rámci bielkovinovej diéty môžete využiť v prospech zrýchlenia metabolizmu. Podporte ju vhodným cvičením a výsledky Vás prekvapia – “Optimálny tréningový plán”.

Share Button
Bielkovinová diéta – proteínová diéta na chudnutie
5★- 1 Hlasov

  chudnutie herbalife koktail formula 1

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 1. Danka píše:

  Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.Toto je hriech nevyužiť: Zadarmo jedálniček na mieru za 1 minútu. Zadajte výšku, váhu, vek, pohlavie,... a hneď si môžete pozrieť svoj jedálniček na chudnutie. Bez chytákov a poplatkov. Presvedčte sa tu: „Môj bezplatný jedálniček na chudnutie

Verzia stránky Klasická | Mobilná