Dnes najčítanejšie

Najnovšie články

Cviky – cvičenia

Diéty

Peknetelo.eu

Jedálničky

Nové info

Dostávajte rady a tipy na chudnutie zdarma.

Meno: 

Email: 

Email nebude poskytnutý 3. osobám

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tri?

Rubrika

Facebook

Užitočné linky


program-na-chudnutieV prípade, že si so schudnutím neviete rady, pozrite si bližšie info
o programe úspešného chudnutia, ktorý som si pre Vás pripravila.

Danka - trénerka chudnutia          

_____________________________________________________

Bielkovinová diéta – proteínová diéta na chudnutie

Chcete naozaj schudnúť? Začnite správne a máte veľkú šancu schudnúť. Ak zle začnete, máte istotu, že aj napriek snahe určite neschudnete. Viac v článku „chudnutie-úvod“.

Bielkovinová diéta, resp. proteínová diéta na chudnutie je založená na princípe zvýšeného príjmu bielkovín.  Ak chcete schudnúť, je to jedna z možností na chudnutie, ale nesmiete zanedbať pohyb a dostatočný príjem živín.

Bielkovinová diéta, resp. proteínová diéta na chudnutie spôsobí vo Vašom tele dodatočné spaľovanie tukov. Bielkoviny – proteíny sú charakteristické tým, že strava, ktorá ich obsahuje má väčšinou nízky alebo stredný glykemický index, čo pri chudnutí zabráni chúťkam na sladkosti a maškrty a navyše jedlá z vyšším obsahom bielkovín Vás zasýtia na dlhšiu dobu.

Pokiaľ pridáte ku chudnutiu aj pohyb, tak bielkovinová diéta – proteínová diéta je o to efektívnejšia, pretože si výrazne skvalitníte svalovú hmotu, čo sa prejaví ešte väčším množstvom spálených kalórií pri chudnutí.

Bielkovinová diéta – proteínová diéta – jedálniček

Súčasťou Vášho jedálnička by malo byť: chudé mäso – hydina, hovädzie mäso, ryby, nízkotučné mliečne výrobky ako syry, jogurty, mlieko,.. ďalej strukoviny – sója, hrach, fazuľa šošovica.

Je potrebné dbať na dostatok živín, a preto je vhodné pomôcť si vhodnými výživovo proteínovými kokteilmi  a nezabúdať na dostatočnú konzumáciu zeleniny a ovocia

Ak chcete schudnúť, tak denne by ste mali zjesť cca 1-1,5 gramu bielkovín – proteínov na každý kilogram hmotnosti. Ak napr. vážite 80 kíl, tak denne by ste mali zjesť 80 až 120 gramov bielkovín. Pričom by ste mali jesť aspoň 4 krát denne a Váš denný príjem kalórií znížte aspoň o 500.

Bielkovinová diéta – proteínová diéta – čo nejesť

Bielkovinová diéta na chudnutie nesmie obsahovať zemiaky, sladkosti, tučné mäso, vyprážané, omáčky a ani prezreté ovocie

Bielkovinová – proteínová diéta – koľko schudnem?

Dokážete schudnúť aj 5 kíl mesačne, ale nezabúdajte na riziká. 1. Veľké množstvo živočíšných bielkovín je záťaž pre Vaše trávenie 2. Hrozí nedostatok živín. 3. Nebezpečenstvo jojo efektu.

Bielkovinová diéta Vám dá nádej na schudnutie, nie je ani taká zlá ako ostatné nezmyselné diéty ale nesie so sebou aj určité riziká.

Známka: 2-

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

program na chudnutie

zdravé chudnutie

 


Share Button

Komentáre nie sú povolené.

© Copyright 2010-2014. Všetky práva vyhradené.
www.peknetelo.eu