Vyhľadávanie

Najnovšie články

Otestujte sa!!!

Cviky – cvičenia

Diéty

Peknetelo.eu-NAJ…

Jedálničky

Prípravky na chud.

Rubrika

Facebook

Google Plus

Užitočné linky

Inzercia

Vyhľadávanie


program-na-chudnutieV prípade, že si so schudnutím neviete rady, pozrite si bližšie info
o programe úspešného chudnutia, ktorý som si pre Vás pripravila.

Danka - trénerka chudnutia          

_____________________________________________________

Bielkovinová diéta – proteínová diéta na chudnutie

Chcete naozaj schudnúť? Začnite správne a máte veľkú šancu schudnúť. Ak zle začnete, máte istotu, že aj napriek snahe určite neschudnete. Viac v článku „chudnutie-úvod“.

Bielkovinová diéta, resp. proteínová diéta na chudnutie je založená na princípe zvýšeného príjmu bielkovín.  Ak chcete schudnúť, je to jedna z možností na chudnutie, ale nesmiete zanedbať pohyb a dostatočný príjem živín.

Bielkovinová diéta, resp. proteínová diéta na chudnutie spôsobí vo Vašom tele dodatočné spaľovanie tukov. Bielkoviny – proteíny sú charakteristické tým, že strava, ktorá ich obsahuje má väčšinou nízky alebo stredný glykemický index, čo pri chudnutí zabráni chúťkam na sladkosti a maškrty a navyše jedlá z vyšším obsahom bielkovín Vás zasýtia na dlhšiu dobu.

Pokiaľ pridáte ku chudnutiu aj pohyb, tak bielkovinová diéta – proteínová diéta je o to efektívnejšia, pretože si výrazne skvalitníte svalovú hmotu, čo sa prejaví ešte väčším množstvom spálených kalórií pri chudnutí.

Bielkovinová diéta – proteínová diéta – jedálniček

Súčasťou Vášho jedálnička by malo byť: chudé mäso – hydina, hovädzie mäso, ryby, nízkotučné mliečne výrobky ako syry, jogurty, mlieko,.. ďalej strukoviny – sója, hrach, fazuľa šošovica.

Je potrebné dbať na dostatok živín, a preto je vhodné pomôcť si vhodnými výživovo proteínovými kokteilmi  a nezabúdať na dostatočnú konzumáciu zeleniny a ovocia

Ak chcete schudnúť, tak denne by ste mali zjesť cca 1-1,5 gramu bielkovín – proteínov na každý kilogram hmotnosti. Ak napr. vážite 80 kíl, tak denne by ste mali zjesť 80 až 120 gramov bielkovín. Pričom by ste mali jesť aspoň 4 krát denne a Váš denný príjem kalórií znížte aspoň o 500.

Je zrejmé, že presný jedálniček, ktorý je ideálny pre každého neexistuje. To platí aj pre bielkovinovú, resp. proteínovú diétu. Pri jedálničku je treba zohľadniť najmä Vašu váhu, ale aj vek a zdravie. Pre inšpiráciu si ale prečítajte 2 dňový jedálniček

Jedálniček 1. deň

Raňajky: Nízkotučný tvaroh a jeden kus ovocia   Desiata: proteínová tyčinka   Obed: 120 gramov kuracích pŕs, 1 kopček ryže a zeleninová obloha    Olovrant: 1 ks knackenbrotu, 50 gramov šunky a paradajka   Večera: zeleninový šalát s 50 gramov tofu

Jedálniček 2. deň

Raňajky: 1 ks celozrnného pečiva, mozzarella light, paprika   Desiata: 1 jablko   Obed: hovädzí steak,  zeleninová obloha    Olovrant: nízkotučný jogurt   Večera: 2 vajíčka, knacenbrot a pohár mlieka

Bielkovinová diéta – proteínová diéta – čo nejesť

Bielkovinová diéta na chudnutie nesmie obsahovať zemiaky, sladkosti, tučné mäso, vyprážané, omáčky a ani prezreté ovocie.

Bielkovinová – proteínová diéta – koľko schudnem?

Dokážete schudnúť aj 5 kíl mesačne, ale je to individuálne. Pokiaľ pridáte aj vhodný a pravidelný pohyb, svalová hmota sa aj vďaka vyššiemu príjmu bielkovín skvalitní a tým sa “naštartuje” spaľovanie tukov.

Bielkovinová – proteínová diéta riziká

Nepodceňte riziká, ktoré táto diéta so sebou prináša.

1. Veľké množstvo živočíšných bielkovín je záťaž pre Vaše trávenie, obličky, vyprázdňovanie – pri dlhodobom zvýšenom príjme najmä živočíšnych bielkovín sa tieto riziká výrazne znásobujú

2. Hrozí nedostatok živín. Pokiaľ sa zameriate najmä na zvýšený príjem bielkovín a podceníte prísun zeleniny a ovocia, telo začne mať problémy. Takže zjedzte aspoň 4 kúsky zeleniny denne

3. Nebezpečenstvo jojo efektu. Po ukončení proteínovej diéty znížite príjem bielkovín, čo bude mať na Vašu svalovú hmotu a tým aj na metabolizmus negatívny vplyv. Pokiaľ prestanete aj cvičiť, tak jojo efekt nenechá na seba dlho čakať.

Bielkovinová diéta Vám dá nádej na schudnutie, nie je ani taká zlá ako ostatné nezmyselné diéty ale nesie so sebou aj určité riziká.

Výsledná známka (hodnotenie)  – proteínová, resp. bielkovinová diéta

bielkovinova dieta - proteinova dieta

Táto diéta na chudnutie môže byť riešením Vašej nadváhy, pokiaľ ale nepodceníte negatívne vplyvy a pokúsite sa ich v maximálne možnej miere eliminovať. Pokiaľ by, zvýšený príjem bielkovín – proteínov mal ohroziť Vaše zdravie, tak sa do nej ani nepúšťajte. A nezabudnite aj na pitný režim, pri bielkovinovej diéte je nesmierne dôležitý.

Prečítajte si:

program na chudnutie“     zdravé chudnutie

Share Button

Komentáre nie sú povolené.

© Copyright 2010-2014. Všetky práva vyhradené.
www.peknetelo.eu