Reklama

2. Ako schudnúť?

Ako schudnúť - žena s váhou
Tento článok “Ako schudnúť” je súčasťou bezplatného rýchlokurzu (5 článkov) úspešného chudnutia. Prečítajte si ho celý – “Rýchlokurz úspešného chudnutia – začíname” 

Ako rýchlo schudnúť? Chudnúť je jednoduché a zložité zároveň. Stačí mať cieľ, presný a správny plán a tie správne informácie. A to je to jednoduchšie na tom ako schudnúť. To zložitejšie na chudnutí je samotná realizácia. Väčšina to nezvládne, lebo podcení tú prvú, jednoduchšiu časť.

V predchádzajúcej časti nášho rýchlokurzu s názvom „Chcem schudnúť?“ sme sa venovali odhaleniu príčiny Vašej nadváhy, nevyhnutným obetám pre úspešné schudnutie ale aj tomu najkrajšiemu – čo Vám pekná postava prinesie.

Teraz sa pozrieme  na to  čo robiť, ak potrebujete schudnúť len 2-3 kilá a čo zase urobiť ak potrebujete schudnúť omnoho viac. A v neposlednom rade je dôležitá aj metóda chudnutia, preto sa pozrieme na účinnosť jednotlivých metód na chudnutie a Poďme na to!

1. Ako rýchlo schudnúť pár kíl


To je relatívne jednoduché, ak Vám príliš nezáleží na zdravom chudnutí a netrápi Vás jojo efekt (potrebujete proste rýchlo schudnúť), stačí pevnú vôľu, znížiť príjem kalórií o 500 – 900  za deň. Pozor – nikdy ale celkový denný príjem kcal nesmie klesnúť pod 800. Jedzte najmä bielkoviny (sója, šošovica, mäso,…) a zeleninu. Prípadne si pomôžte nejakým koktailom na chudnutie. Ďalej pridajte vhodné cvičenie viď “Optimálny tréningový plán”. A kilá budú ubúdať ako po masle. Jojo efekt a vplyv na zdravie je však otázny.Nedržte to viac ako 14 dní.Ak chcete rýchlo schudnúť pár kíl, pozrite si – “Postupy na rýchle chudnutie”

Ale ak chcete schudnúť rýchlo pár kíl a už teraz málo jedávate, tak rýchlo neschudnete a jediná možnosť je ísť podľa bodu 2.

2. Ako čo najrýchlejšie schudnúť viac ako 10 kíl?

Ak potrebujete schudnúť viac kíl (alebo pár kíl, ale bez jojo efektu), takéto chudnutie už vyžaduje prípravu, plán, a kvalitný proces chudnutia. Možno to bude vyzerať zložito, ale dá sa to zvládnuť. Jednoducho ak chcete schudnúť viac kíl tak platí  – “Pomaly ďalej zájdeš”. Jednoducho bude najlepšie použiť ideálnu metódu na chudnutie. Asi Vás stále trápi otázka. “Povie mi už niekto konečne, čo je to tá ideálna metóda na chudnutie? Nebojte sa, na odpoveď prídete čoskoro úplne sami.

Ako na to? Ako schudnúť?

Pár základných zásad, bez ktorých sa nepohnete. A opäť budete bližšie k ideálnej metóde na chudnutie

 1. tučna žena na bicykliPotrebujete mať  informácie, cieľ a správny plán („plán na chudnutie“). Keď pôjdete do Paríža, ale budete mať zlú mapu, tak tam jednoducho nedôjdete. A ak sa Vám časom podarí sa tam dostať, bude Vám to trvať omnoho dlhšie a tá cesta bude plná nervozity a trápenia – a možno to v polovici cesty vzdáte. To isté platí pri chudnutí. Musím vedieť koľko chcem schudnúť, za akú dobu a hlavne musíte mať správny plán (mapu). Správny plán, znamená mať správny a hlavne zdravý spôsob chudnutia – nie hlúpe diéty, ktoré Vám sľubujú zázrak za jeden týždeň. Ak máte pocit, že neviete  ako chudnúť, kde začať, nechajte si poradiť. Zaujímavé informácie na tému ako schudnúť nájdete aj na tejto stránke. O pláne si viac povieme v ďalších krokoch rýchlokurzu,
 2. Ten najdôležitejší krok pri chudnutí je začať. Ak nezačnete, nikdy neschudnete. Poviete si: Potrebujem schudnúť. Tak začnite ešte dnes. Nie o týždeň ani o mesiac, začnite dnes. Urobte prvý krok a naplánujte si to a začnite chudnúť.
 3. Pri zostavenie jedálnička (jedálniček na chudnutie), pohybového programu, pitného režimu si najprv poriadne preštudujte našu stránku, pomôže Vám to.. Vhodná strava a pohyb sú základom. Prípadne ak máte pocit, že to sami nezvládnete, nechajte poradiť (ak si v tom nie ste 100% istý). Radšej raz a poriadne ako 100 krát a bez úspechu.

To sú len tri základné body, len aby ste si urobili predstavu. Veľa ľudí to zvládlo a veľa nie. Ku ktorým sa pridáte Vy?

Zdá sa Vám to jednoduché alebo zložité?  Verte mi, závisí to len od uhla pohľadu. Niekto si povie, že je to jednoduché a stále je tučný, niekomu sa to zdá zložité a o 3 mesiace má o 10 kg menej, alebo naopak.  Všetko je možné, stačí sa len rozhodnúť a začať chudnúť.  „Ako rýchlo schudnúť“  je otázka rozhodnutia, výhovorky ešte nikomu nepomohli. Samozrejme, že rozhodujúci vplyv na úspešnosť chudnutia bude mať aj metóda, ktorú si na chudnutie zvolíte. Nie je chudnutie ako chudnutie!!! A nepodceňte ani svoju mentálnu stránku. Máte dostatočnú vytrvalosť a pevnú vôľu? Ak nie, popracujeme aj na nej.

3.Čo mi pomôže rýchlo schudnúť?

chudnutie - zena so zeleninouKeďže veľa z nás má tendenciu robiť veci na poslednú chvíľu (vrátane chudnutia), tak ak potrebujete schudnúť, určite hľadáte niečo na chudnutie, čo je rýchle, účinné a najlepšie zadarmo. Spôsobov chudnutia sú desiatky – je ich plná televízia, noviny, internet,… – ale čo môžem očakávať od jednotlivých postupov. Ako veľmi mi pomôžu? Pozrite si nasledujúce % účinnosti a rozhodnite sa, veríme že správne.

 1. Tabletky na chudnutie (doplnky výživy) – účinnosť 5-15%
 2. Kokteily na chudnutie – účinnosť 25-40%
 3. Lieky na chudnutie – účinnosť 0 – ??? %
 4. Prístroje na chudnutie – účinnosť 5%, 35 – 55%(v závislosti od druhu)
 5. Športovanie (cvičenie) na chudnutie – účinnosť 50-60%
 6. Diéty na chudnutie – účinnosť 30-50%
 7. Zdravá strava na chudnutie  – účinnosť 60-80%
 8. Ideálna metóda na chudnutie – účinnosť 98%

Na základe čoho sme určili percentuálnu účinnosť a podrobný popis účinnosti jednotlivých metód nájdete tu: “Čo a ako pomáha na chudnutie?”

Ak si na chudnutie vyberiete 5., 7., resp. 8. bod, tak Vám budeme vedieť pomôcť a poradiť a ste tu na správnom mieste. Poďme sa ale pozrieť, čo taká ideálna metóda na chudnutie zahŕňa. V prvom rade je to zdravá strava, ktorá je základom zdravého chudnutia. A to bude náš ďalší krok v rýchlokurze –  “Zdravé chudnutie – čo to je? Toľko omieľané, ale naozaj viete, čo je potrebné dodržať, aby sa Vaše chudnutie mohlo nazvať zdravým a vďaka tomu aj úspešným?

Pridávame na inšpiráciu

Ako som schudla 23 kíl – Števka (39)

Ako mám schudnúť? Túto otázku som si položila v októbri minulého roka (2009). Už desať rokov som vedela, že potrebujem schudnúť, ale ani raz som sa naozaj neodhodlala. Až v októbri som sa rozhodla, že chcem schudnúť. Po dvoch deťoch som pribrala skoro 30 kíl a vážila som 96 kíl. Pri výške 171 cm, to bolo naozaj dosť. Konečne som si uvedomila to, že keď som tučná, žije sa mi ťažšie (vzťahy, priatelia, okolie, práca) – cítila som sa menejcenná. A preto som sa rozhodla schudnúť. Povedala som si, že ak sa do toho pustím – tak chcem schudnúť čo najrýchlejšie. Nechcela som, aby to trvalo večnosť.

Ale ako schudnúť čo najrýchlejšie? Asi týždeň som si študovala všetko o chudnutí a rozhodla som sa, že mám schudnúť zdravo. To znamená, že bez drastickej diéty. Ako sa mi to podarilo? Začala som pravidelne raňajkovať (dovtedy som neraňajkovala),  a celkovo pravidelne jesť – 4 krát denne. Ak som chcela schudnúť, vedela som, že musím znížiť príjem kalórií. Jedla som vločky, zeleninu, ovocie, hydinu, ryby, celozrnné pečivo, strukoviny,….. Jednoducho som začala jesť zdravo. Kúpila som si spaľovač tukov a doplnok výživy, aby to išlo hladko. Ako súčasť stratégie „Ako schudnúť“ som raz v týždni išla na hodinovú prechádzku a dvakrát v týždni som išla na plaváreň alebo na aerobik.

Na začiatku to bolo kruté. Za prvý týždeň som neschudla ani deko a začala som mať pocit, že zdravý životný štýl mi nepomôže schudnúť. Ale ako teda mám schudnúť, pýtala som sa samá seba. Nič rozumnejšie ma nenapadlo, a tak som sa rozhodla vydržať a pokračovať. Za prvý mesiac som schudla 2 kilá, čo sa mi zdalo málo (priznám sa, čakala som viac), ale keďže to bolo stále lepšie ako za prvý týždeň, pokračovala som ďalej. Tréner mi povedal, že mám pomalý metabolizmus, a preto len dve kilá. Nemala som dôvod neveriť mu. Za druhý mesiac som schudla 3 kilá, v treťom mesiaci 5 kíl a vo štvrtom iba jedno. Dá sa povedať, že som sa snažila tak na 90%. Celkovo mi trvalo schudnúť 23 kíl 8 a pol mesiaca. Nebolo to najrýchlejšie, ale keby som všetko dodržala na 100% asi by to bolo kratšie, ale aj tak som teraz šťastnejšia. Začalo sa mi vo všetkom viac dariť. Možno si to namýšľam, ale to je jedno. Hlavne, že sa tak cítim. Už nechcem schudnúť viac, ale sústredím sa nato, aby som si váhu udržala. Odhadujem, že ak to, čo som sa naučila počas 8 mesiacov budem dodržiavať na 70%, tak si váhu udržím, a že vraj bez problémov. To mi povedal tréner.

Moje doporučenie: Ako schudnúť čo najrýchlejšie? V prvom rade si musíte povedať „chcem schudnúť“ nestačí „potrebujem schudnúť“. A čo znamená najrýchlejšie? Mne to v priemere vyšlo necelé 3 kilá mesačne. Chcela som aj ja schudnúť rýchlejšie, ale o veľa rýchlejšie sa to asi nedá (môj názor). Moja skúsenosť je, že základom schudnutia je zdravá strava, pohyb, pitný režim, doplnky stravy a hlavne trpezlivosť. Držím Vám palce, aby ste aj vy našli vhodný postup ako schudnúť.

Pomôže Vám pri chudnutí 5 minútový rýchlokurz chudnutia
“Čo jesť pri chudnutí” “Úvod rýchlokurzu”
“Koľko spaľujete kalórií” “3.krok – zdravé chudnutie”

Schudnutie nie je síce najľahšie, ale nie je ani ťažké. Stačí vedieť ako na to, trochu pevnej vôle a kilá pôjdu z Vás dole ako po masle.

Share Button

Toto je hriech nevyužiť: Zadarmo jedálniček na chudnutie za 1 minútu. Zadajte výšku, vek, pohlavie,... a hneď si môžete pozrieť svoj jedálniček. Bez chytákov a zadarmo. Presvedčte sa tu: “Môj jedálniček na chudnutie““.


Verzia stránky Klasická | Mobilná