Reklama
Programy Strava Ako schudnúť po Pomôcky?
Dobrý program na chudnutie Ako si prispôsobiť jedálniček Ako schudnúť po 40-50tke Pomôžu čaje na chudnutie?
Ako oklamať hlad a schudnúť Ako schudnúť po pôrode Tabletky na chudnutie

5 tipov, ako sa zbaviť „Vianočných kíl“…

chudnutie váha

Vianočné sviatky priniesli okrem darčekov, možno aj pár kilogramov navyše, ktorých sa chcete určite zbaviť. Vianoce vždy prinesú niečo „navyše“, ale nemusíte sa vôbec báť, ako rýchlo prišli, tak rýchlo odídu… Je tu pár tipov, ako sa ich úspešne zbaviť. Buďte do leta fit!

5 tipov, ako sa zbaviť Vianočných kilogramov

Raňajkujte bielkoviny

Počas chudnutia nie len „vianočných“ kíl, je ideálne, aby ste uprednostňovali konzumáciu bielkovín na raňajky. Raňajkovať môžete napríklad biely jogurt s orechmi, semienkami alebo s čerstvým ovocím, tvaroh s ovocím, omelety, praženicu so syrom a zeleninou, rôzne nátierky (tvarohová, vajíčková, bryndzová, zeleninová, však bez majonézy), jeden kúsok pečiva so syrom, šunkou a čerstvou zeleninou, koktaily (mlieko, ovocie, proteíny), smoothies nápoje s mliečnym základom alebo rôzne druhy kaší s ovocím (čerstvým).

chudnutie sviatočných kíl

Zapojte cvičenie

Počas sviatkov sa poctivo lenoší, ale nastal čas, aby ste zapojili nejakú aktivitu (cvičenie) do svojho pravidelného režimu. Najlepšie by ste urobili, keby ste mali cielenú aktivitu 2 – 5 krát v týždni. Ak Vás nebaví posilňovňa, tak môžete zapojiť plávanie, chôdzu, zumba, jumping, beh, volejbal, kondičné tréningy, box… Na výber je množstvo druhou športu a aktivít, tak si niečo vyberte a chudnutie bude efektívnejšie a zdravšie.

Začnite jesť 5 – 6 krát denne

Nepodceňujte pravidelnosť stravy. Pokiaľ si myslíte, že čím menej budete jesť, tým viac schudnete, tak ste na omyle. Ak ste doteraz jedli iba 2 – 3 krát, tak v prvý týždeň si zmenšite porcie a pridajte jednu navyše. Po ďalšom týždni pridajte opäť jedlo a takto sa dostaňte na minimálne 5 porcii. Ak máte dlhý deň, vstávate o 4 – 5 hodine ráno, tak môžete mať aj 6 jedál denne. Ale musíte si dávať pozor na veľkosť porcie. 5 – 6 jedál denne môžete mať ale menšie porcie, aby ste nezačali priberať. Pravidelné jedenie urýchľuje metabolizmus a ten potom spaľuje nie len všetku energiu z jedla, ktorú ste prijali, ale aj kalórie z tukových zásob.

Vianoce sú preč, tak sa dajte do toho a do leta budete dávno fit…

Share Button
5 tipov, ako sa zbaviť „Vianočných kíl“…
Ohodnoťte

Toto je hriech nevyužiť: Jedálniček  na mieru (pre zdravie alebo na chudnutie) online už za jednu minútu. Úplne zadarmo a bez chytákov. Môj jedálniček


Verzia stránky Klasická | Mobilná