Herbalife
Herbalife

Niečo o mne

Výpočty

Nielen tabuľky

Najnovšie články

Rýchla recenzia

Otestujte sa!!!

Cviky – cvičenia

Diéty – Recenzie

Zaujímavé

Peknetelo.eu-NAJ…

Fitness.peknetelo

Jedálničky

Recenzie

Rubrika

Facebook

Google Plus

google plus

Užitočné linky

Anketa

InzerciaAko schudnúť účinne na bruchu?

Chcete naozaj schudnúť? Začnite správne a máte veľkú šancu schudnúť. Ak zle začnete, máte istotu, že aj napriek snahe určite neschudnete. Viac v článku „chudnutie-úvod“.

Schudnúť na bruchu je snom veľa ľudí. Splňte si ho! Samotné účinné chudnutie brucha musí byť komplexné. Ak pridáte aj dobré cviky na brucho, tak sa úspech čoskoro dostaví.

Chudnutie brucha je celá veda. Stovky reklám Vás lákajú na kúpu zázračného prístroja, alebo tabletiek na schudnutie brucha, ktoré schudnú za Vás. Väčšinou to ale dopadne tak, že „zázračný“ prístroj skončí po mesiaci v skrini a nájdete ho až za pár rokov.

Presný popis cvikov nájdete v článku “Cviky na brucho“.

Ako teda ubrať centimetre v páse?

Odpoveď je: KOMPLEXNE! Nedá sa schudnúť iba z brucha, ale dá sa chudnúť celkovo, s tým, že schudnete aj na bruchu. Vhodnými cvikmi to môžete urýchliť. V prvom rade je dôležité určiť, aký máte typ postavy. Pri chudnutí (nielen brucha), je dôležitá strava a aj to, či máte zavalitejší typ postavy, alebo máte geneticky chudšiu postavu ale pribrali ste – útlejší typ.

Pre inšpiráciu – jedálniček na chudnutie (nielen brucha)

Zavalitejší typ postavy – chudnutie brucha

Najlepšia cesta ako schudnúť na bruchu, je úprava jedálnička. Stačí znížiť príjem kalórií o 500 až 800 denne a pekne začnete chudnúť (upozornenie: celkový denný príjem kalórií by nemal klesnúť pod 1000). Zabudnite na cvičenie vo fitku (s činkami). Budete vyzerať ešte mohutnejšie. Vaše telo si prirodzene a s menšou námahou vytvára svalovú hmotu. Čo je síce fajn, ale čím viac cvičíte, tým vyzeráte mohutnejšie. Vhodný typ cvičenia je vytrvalostné. Čo sa brucha týka, výborné je behanie, plávanie, byciklovanie (nie stacionár) a „brušáky“. Pri týchto športoch Vaše brušné svalstvo pracuje a začnete pekne strácať centimetre po obvodoch.

Útlejší typ postavy

Vaše telo ťažšie vytvára svalovú hmotu, preto sa ako optimálne javí cvičenie(ak chcete nielen chudšie brucho, ale aj krajšiu postavu). Závisí hlavne od toho, či chcete aj výraznejšie spevniť postavu (fitness centrum) alebo len schudnúť na bruchu (vytrvalostné športy). Taktiež nesmie chýbať úprava jedálnička. Nemusíte rapídne znížiť prísun kalórií, stačí ak hlavne zvýšite ich výdaj. Za mesiac sa Vám môže podariť schudnúť v páse aj o 5 centimetrov.

Pokiaľ pochopíte ako pracuje Vaše telo, čo vyžaduje od Vás a ak mu to dáte, odmení Vás peknou postavou. Najťažšie je začať. Ale pokiaľ raz začnete, tak sa z toho časom stane Vaše hoby a nebudete sa musieť nútiť. To nakoniec bude znamenať, že môžete mať peknú postavu celý život.

Pokiaľ ste tvrdohlavý a myslíte si, že schudnete rýchlo z brucha iba cvikmi na brucho, tak vyskúšajte niektoré z týchto a presvedčte sa sami.

Cviky na brucho

Pre podrobný popis cvikov na brucho si kliknite na jednotlivé obrázky

sed-ľah, cviky na brucho

cviky na brucho - skracovačkycviky na brucho - príťahy kolien v sede

 

 

 

 

Držíme Vám palce Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Súvisiace:  Cviky na chudnutie    Cviky na boky    Bicyklovanie a chudnutie

Share Button

Doporučujeme: Ak si neviete s chudnutím rady, nechajte si urobiť analýzu tela a vypracovať jedálniček na mieru profesionálmi NaturHouse. A to všetko úplne zadarmo!!! Následne sa môžete zapojiť do programu chudnutia pod osobným dohľadom výživového poradcu priamo vo Vašom meste. Bola by to škoda nevyužiť ... ViacKomentáre nie sú povolené.