Reklama
Programy Strava Ako schudnúť po Pomôcky?
Dobrý program na chudnutie Ako si prispôsobiť jedálniček Ako schudnúť po 40-50tke Pomôžu čaje na chudnutie?
Ako oklamať hlad a schudnúť Ako schudnúť po pôrode Tabletky na chudnutie

Chudnutie po štyridsiatke a po päťdesiatke – je to vôbec možné?

starsi-ludia-chudnutie

Zdravo chudnúť sa dá v každom veku (aj po štyridsiatke alebo po päťdesiatke) a v každej životnej situácii (práca, deti, genetika, choroba, zdravie…) V tomto článku si priblížime najčastejšie problémy, ktoré sa týkajú chudnutia žien i mužov po 40-tke a po 50-tke a pozrieme sa aj na všetky možné riešenia tohto problému, aby bola Vaša redukcia zdravá ale hlavne ÚSPEŠNÁ, aby ste si aj naďalej mohli užívať život s peknou postavou.

Čo sa deje vo Vašom tele po 40-tke a 50-tke???

 • Začala som priberať hádam aj z vody
 • Na pohyb nemám čas
 • Chcem schudnúť ale mávam „neuhasiteľné“ chute na sladké


Ak máte po štyridsiatketke, po päťdesiatke a používate aspoň jednu z týchto vyššie vypísaných „fráz“, tak čítajte náš článok veľmi pozorne! A skúste si čo najviac rád „zobrať k srdcu“. Vek ale aj genetika sa dajú ovplyvniť vo veľkej miere, až 25%. Najväčšiu úlohu hrá samozrejme strava, cielený pohyb a pitný režim. Takže skúste prísť na príčinu Vašej nadváhy (bez výhovoriek) a pustite sa do chudnutia, ktoré Vám pomôže splniť sen o peknej postave.

Najčastejšie príčiny – priberanie po 40-ke a po 50-ke

 1. Spomalený metabolizmus
 2. Nekvalitná strava
 3. Nedostatočný pitný režim
 4. Zlé odvodňovanie
 5. Menopauza (Klimaktérium)
 6. Žiadny pohyb

Menopauza (Klimaktérium) – Najčastejšie začína medzi 45-55 rokom života ženy. Je to bežný jav, pri ktorom dochádza ku nedostatočnej tvorbe estrogénov a ukončeniu funkcie vaječníkov. Menopauza je vlastne posledná menštruácia v živote ženy.

Najčastejšie príznaky – Menopauza (Klimaktérium)

 1. Návaly (82%)
 2. Strata menštruácie
 3. Osteoporóza
 4. Nočné potenie
 5. Vypadávanie vlasov
 6. Bolesti hlavy
 7. Priberanie

Spomalený metabolizmus – Najlepšia možnosť je, ak ste dodržiavali správne stravovacie návyky už pred začatím menopauzy alebo „vkročením“ do veku po 4štyridsiatke a po päťdeisatke. Prečo? Pretože pre Vás to bude ľahšie. Avšak ani dámy, ktoré správne stravovacie návyky nedodržiavali, nie je nič stratené! Chudnutie po 40-tke a po 50-tke je veľmi jednoduché a účinné pokiaľ sa budete riadiť týmito krokmi. Zdravá strava vylepší nie len postavu, ale aj celkové zdravie Vášho tela.

Priberanie na váhe „vďaka“ menopauze a nezvratným zmenám v tele pocítili až 90% žien, pokiaľ nechcete patriť medzi ne, tak tu je zopár užitočných rád.

 • Jesť 5 krát denne
 • Dostatočný pitný režim
 • Dostatok pohybu
 • Dostatok spánku
 • Čo najmenej stresu

Ako schudnúť – Chudnutie po 40-ke a po 50-ke – RADY

Základ je uvedomiť si, že chudnutie nebude také ľahké ako v dvadsiatke. Ale nezúfajte, dá sa schudnúť, resp. dá sa to zvládnuť – stačí trpezlivosť

 1. Vymeňte biele pečivo za: tmavé, celozrnné, tekvicové alebo grahamové. Ako príloha na pečivo je najvhodnejšie syr, šunka a zelenina
 2. Pečivo jedzte na raňajky, potom už nie
 3. Desiata  – dôležité medzi jedlo, mávajte pravidelne, najlepšie jogurt (biely, s pro bio kultúrou), mlieko (nízkotučné, polotučné), acidko, activia nápoj (bez desiaty, resp. olovrantu je chudnutie ťažké)
 4. Obed –  mäso je povolené (ryby, hydina, hovädzie, bravčové) avšak najdôležitejšia je príprava, mäso musí byť chudé, bez tuku, a príprava je najlepšie: grilovaním, pečením, dusením a varením (bez pridaného nadbytočného tuku) ako prílohu voľte ryžu, zeleninu alebo cestoviny. Vyhýbajte sa zemiakom. Zemiaky sú povolené napr. zapekané s brokolicou, karfiolom či inou zeleninou. Ďalšie vhodné obedy sú , strukoviny, cestoviny, šaláty alebo zeleninové či syrové omáčky. Polievky sú najvhodnejšie vývary, zeleninové a vyhýbajte sa krémovým či mastným polievkam. *Dobrá rada: pokiaľ jedávate polievku a aj druhé, tak medzi jedlami mávajte pol hodinovú pauzu, urýchlite rozloženie potravy.
 5.  Olovrant – nikdy naň nezabúdajte. Udržuje Váš metabolizmus naštartovaný. Najvhodnejšie je ovocie, akékoľvek, pozor na sušené, má väčší podiel cukru. Surové ovocie Vám zabezpečí energiu do večere, telo v kľude vydrží.
 6. Večera – má byť ľahká, výživná ako napríklad cestovinové šaláty, zeleninové šaláty, ovocné šaláty, jogurt, kúsok mäsa so zeleninou… Na noc už telo nepotrebuje toľko energie ako cez deň, pretože telo v noci spracováva stolicu, ukladá potrebné živiny zo stravy do tela, preto ak ho na noc „prejete“, telo nebude dokonale vyživené.
 7. Ak budete aj po večery hladné, chyba nastala už cez deň –  tak určite nesiahajte po čipsoch, tyčinkach alebo po „chrumkách“. Radšej voľte knackenbroty, aby ste si nepokazili chudnutie
 8. Čo s pitným režimom? Denne by mal každý vypiť približne 2 litre čistej vody. Čaje, minerálky, polievky, kávy toto sa do pitného režimu vôbec nepočíta. Dbajte na to, aby ste aspoň polovicu pitného denného režimu vypili do 12-13 hodiny, pretože telo sa najviac detoxikuje a vyprázdňuje doobeda. Poobede pite už len priebežne a večer nepite vôbec. Nikdy nečakajte na smäd, označuje už dehydratáciu!
 9. Cielený pohyb – nájdite si niečo čo Vás bude baviť. Nikdy nedosiahnete výsledný efekt so športom alebo aktivitou ktorú robíte na silu. Stačí aspoň chôdza pešo, bicykel, plávanie, beh vždy berte ohľad aj na svoj zdravotný stav.

Bez ohľadu na vek, základom úspechu je začať, ak nezačnete tak verte, že neschudnete! Pustite sa do chudnutia ešte dnes.

Share Button
Chudnutie po štyridsiatke a po päťdesiatke – je to vôbec možné?
4.2★- 15 Hlasov

  chudnutie herbalife koktail formula 1

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 1. Danka píše:

  Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.


Toto je hriech nevyužiť: Jedálniček  na mieru (pre zdravie alebo na chudnutie) online už za jednu minútu. Úplne zadarmo a bez chytákov. Môj jedálniček


Verzia stránky Klasická | Mobilná